Конвертер міжнародних одиниць v. 3.3.4

Перерахунок МО ⇄ г/мг/мкг (розроблений фармацевтами та лікарями на основі достовірних даних)


...

...




Перелік речовин

Інструкція з використання

Для перерахунку кількості речовини (діючої речовини препарату) виконайте наступну послідовність дій:

  • У полі Група речовин оберіть групу речовин.
  • У полі Речовина оберіть речовину із раніше обраної групи.
  • У полі Кількість введіть вихідну кількість речовини (діючої речовини препарату).
  • У полі З оберіть вихідні одиниці вимірювання.
  • У полі В оберіть одиниці вимірювання, у які буде виконуватися перерахунок.
  • У полі Знаків після коми вкажіть точність (або кількість знаків після коми) для результату перерахунку.
  • Натисніть кнопку Конвертувати. Результати відобразяться нижче, під кнопкою.

Якщо Ви ввели, наприклад, 1000000, а отриманий результат дорівнює 0,00, то необхідно просто збільшити точність, наприклад, до 6-7 знаків після коми або переключитися на менші одиниці вимірювання. Деякі речовини мають дуже маленькі коефіцієнти перерахунку в одному з напрямків, тому отримані значення результатів також досить малі. Для Вашої зручності під заокругленим результатом також наводиться незаокруглений.

Бажаємо приємного використання конвертеру!

Коротка інформація про одиниці вимірювання «Міжнародна одиниця»

Міжнародна одиниця (МО) — у фармакології це одиниця вимірювання кількості речовини, заснована на біологічній активності. Використовується для вітамінів, гормонів, деяких ліків, вакцин, складових крові і подібних біологічно активних речовин. Незважаючи на назву, МО не є частиною міжнародної системи СІ.

Точне визначення однієї МО розрізняється для різних речовин і встановлено міжнародною угодою. Комітет біологічної стандартизації при Всесвітній організації охорони здоров'я надає еталонні заготівлі певних речовин, (довільно) встановлює кількість одиниць МО, що містяться в них, і визначає біологічні процедури для порівняння інших заготовок з еталонними. Метою таких процедур є те, щоб різні заготовки, що мають однакову біологічну активність, містили однакову кількість одиниць МО.

Для деяких речовин згодом були встановлені масові еквіваленти однієї МО, і від вимірювання в цих одиницях офіційно відмовилися. Однак, одиниця МО все ж може залишатися в широкому застосуванні через її зручність. Наприклад, вітамін E існує у восьми різних формах, які відрізняються своєю біологічною активністю. Замість точної вказівки типу і маси вітаміну в заготовці, іноді зручно просто вказати його кількість в МО.

Міжнародна одиниця (МО) — узгоджені на міжнародному рівні стандарти, необхідні для порівняння вмісту різних випробовуваних біологічних сполук на підставі їх активності.

Якщо неможливо виконати очистку хімічними методами речовину аналізують біологічними методами, а для порівняння використовують стабільний стандартний розчин. Стандарти сироваток зберігаються у Державному інституті сироваток (Копенгаген, Данія), у Національному інституті медичних досліджень (Мілл Хілл, Великобританія) та у Всесвітній організації охорони здоров'я (ВООЗ) (Женева, Швейцарія).

Міжнародну одиницю встановлюють у вигляді певної кількості стандартного розчину (наприклад, одна МО антитоксину правця = 0,1547 мг стандартного розчину, який зберігається у Копенгагені).

Зміни у версії 3.3.4

  • Додано колістиметат натрію для перерахунку у колістин основу. Перерахунок може знадобитися при інгаляційному застосуванні колістиметату натрію. Перерахунок працює або у напрямку [МО колістиметату натрію у мг/г колістину основи], або у напрямку [мг/г колістину основи у МО колістиметату натрію] // 03.03.2018
  • Виправлені деякі помилки обробки введеної кількості речовини, наприклад 0,9 мг. // 24.05.2017
  • Додані нові інсуліни згідно з Європейською Фармакопеєю (вони використовуються у більшості препаратів інсуліну європейських виробників). // 09.05.2017
  • Додана можливість вводу кількості у форматі "100 000" (з пробілами в якості розділювачів розрядів). // 09.05.2017
  • Переглянуті всі речовини та їх коефіцієнти перерахунку, а також додане посилання на авторитетне джерело для кожної речовини.
  • Видалені суперечливі речовини, для яких дані не вдалося підтвердити.
  • Речовини розділені на групи.
  • Виправлені назви деяких речовин.
  • Додані синоніми деяких речовин.
  • Додано виведення незаокругленого результату для того, щоб було видно, що отримане значення дуже мале та необхідно змінити одиниці вимірювання на менші (наприклад, з грамів (г) на міліграми (мг)).
  • Конвертер адаптовано до мобільних пристроїв.